SÜLÜK ALMADAN ÖNCE  NEYE DİKKAT ETMELİ?   

Bu nedenle, sipariş vermeden önce "yeni başlayan hirudoterapistler " için - tıbbi sülüklerin boyutunu (ağırlık) ve sayısını belirlemek çok önemlidir .

TIBBI SÜLÜK SATIŞ MERKEZİ SÜLÜKLERİ: 0,1 ila 4 gram aralığında   büyür ve satar .

0,1 ila 0,4 gram ağırlığındaki Numara Sülükler  kozmetik olarak adlandırılır ve yüzün, dekolte ve ellerin kozmetolojisinde kullanılır. Bu ağırlıktaki sülükler ayrıca jinekolojide vajinadaki mukoza zarlarına yerleştirildiğinde kullanılır.

Boyut 1a Kişinin merkezi bölgesinde kozmetoloji için bir sülük 0,01-0,1 ağırlığı - siparişe göre

0.5 ila 1.0 gram   ağırlığındaki Numara Sülükler orta Küçük olarak adlandırılır ve evde ilk tedavi için pediatride 70 kg'a kadar hafif bir hasta ile yüz, boyun ve vücutta tedavi amaçlı kullanılır.

Boyut 2a Bir sülük ağırlığı 0,5-0,7 gram - pediatride, hastanın ağırlığı 40 kg'a kadar ve tıbbi amaçla baş bölgelerinde, bir boyun

Boyut 2b Bir sülük ağırlığı   , ev koşullarında ilk tedavi süreci için 0,7-1,0 gram (temizleme şemasına göre, ancak daha büyük sülükleri seçmek için bir "karaciğer" bölgesinde)

Boyut 3 ağırlığında Sülükler 1.0 ila 4.0 gram olan , orta ve büyük . Sülüklerin temizleyici organlara (karaciğer, böbrekler, ince bağırsak) yerleştirilmesinde, 80 kg'dan ağır hastaların tedavisinde veya tıp uzmanlarının katılımıyla hirudoterapi için kullanılır.

Boyut 3a Bir sülük ağırlığı 1,0 - 1,5 klasik ortalama. Çoğu zaman hirudoterapistler tarafından kullanılır.

Boyut 3b Bir sülüğün ağırlığı 0,9 - 1,2 ortalama. Genellikle hirudoterapistler tarafından kullanılırlar - yeni başlayanlar

Boyut 3c Sülük ağırlığı 2.0-3.0 gramdır . Hirudoterapistler tarafından en çok omurga problemlerini, kas-iskelet sistemi yaralanmalarını tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca aşırı kilolu hastaların tedavisinde, genellikle erkeklerde. Bu ağırlıkta bir sülük ağır kan kaybı riski nedeniyle evde tıbbi destek olmadan kullanmak tehlikelidir.

Boyut 3g Sülük ağırlığı 3,5-4 gram hirudoterapistler tarafından çok nadir kullanılır.

Bu nedenle, tıbbi sülüklerle tedavi edilmeye karar verirseniz, aşağıdakileri yapmanız önemlidir:

  • İnsan vücudundaki sülük şemaları, hirudoseansların renkli fotoğrafları, edat reaksiyonunun bir açıklaması vb. İçeren hirudoterapi üzerine bir kitap satın alın. İnternetteki bilgiler tam değildir ve her zaman güvenilir değildir.
  • Şehrinizdeki bir Hirudok ofisini ziyaret etme fırsatınız varsa, bir danışma ve sülüklerle en az bir seans tedavi alın.
  • Hatırlamak! Hirudoterapi ve ilaç tedavisi her zaman aynı anda yapılamaz! Örnek olarak kan inceltici ilaçlar! Bu durumda bir hirudoterapiste veya doktorunuza danışmanız gerekir.
  • Tedaviden önce ve sonra genel analiz için kan almanızı, tedaviden önce ve sonra kan basıncını ve nabzı ölçmenizi, şeker hastalarının kan şekerini ölçmesini öneriyoruz.
  • Sülüklerle tedavi için endikasyonları önemsemiyorsanız, her prosedür için seans sayısını ve sülük sayısını ve boyutunu sayın. Özetle.

 

Örneğin: Hasta Mehmet bey, 40 yaşında, ağırlığı 60 kg, varisli damarlar, evde sülüklerle tedavi edilmeye karar verdi. Bir kitap aldım, herhangi bir kontrendikasyon bulamadım, tedavi şemasıyla tanıştım. "Vücudu temizlemek" için ilk tedavi yöntemini seçti. Temizleme organlarına sülükler konulması planlanmaktadır: "karaciğer" bölgesinde 1-1.5 gram ağırlığında 5 sülükten 2 seans, ince bağırsaktan bir kısım 1-1.5 gram ağırlığında 5 sülükten 2 seans, kalın bağırsağın bir kısmı - 0,9-1,2 gram ağırlığında 6 sülük, böbrek bölgesi - "kuyruk sokumu üzerindeki" alanda 0,7-1,0 gram ağırlığında 6 sülük 2 seans 0,7 ağırlığında 6 sülük 1.0 gram. Sonuç olarak, Bayan Hülya hanım: 0.7-1.0 gram ağırlığında 18 sülük, 0.9-1.2 gram ağırlığında 6 sülük, 1-1.5 gram ağırlığında 20 sülük.